Rusza inwestycja kolejowa w Majdanie Królewskim. Pociągi z Kolbuszowej do Tarnobrzega znikają na kilka miesięcy
W poniedziałek (11.03) na linii kolejowej nr 71 w Majdanie Królewskim rusza spora inwestycja. Budowana będzie tam  tzw. mijanka, czyli odcinek dwutorowy, który pozwoli na krzyżowanie się pociągów. Wybudowany zostanie też peron. Prace trwać mają ponad dwa miesiące. Przez ten czas linia Rzeszów-Ocice będzie zamknięta dla ruchu kolejowego.

Obecnie przez Majdan przebiega linia jednotorowa. Ale to się zmieni, bo na jednokilometrowym odcinku powstanie „mijanka”, czyli linia dwutorowa, która umożliwi na krzyżowanie się pociągów. Jednocześnie na stacji w Majdanie Królewskim budowany będzie peron.
Na początku wybudowane zostaną rozjazdy i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Wykonane zostanie też bezpieczne dojście do peronu. Później przebudowane zostaną urządzenia sygnalizacji przejazdowej na dwóch skrzyżowaniach drogi z torami. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników ruchu kolejowego i drogowego. Zakończenie budowy mijanki planowane jest na połowę b.r.
Inwestycja będzie jednak skutkować zmianą w kursowaniu pociągów. Już uwzględniono je w rozkładzie jazdy. Do 10 maja b.r. Przewozy Regionalne uruchamiają komunikację zastępczą na odcinku Kolbuszowa – Tarnobrzeg. Z kolei pociąg Inter City relacji Rzeszów – Hrubieszów pojedzie inną trasą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.