Rusza elektryfikacja linii kolejowej Rzeszów- Ocice przez Kolbuszową
W tym roku ruszają prace związane z elektryfikacją linii kolejowej nr 71 z Rzeszowa do Ocic m.in. przez Kolbuszową. To w sumie 67 km. Inwestycja realizowana będzie przez dwa lata, do 2021 r. To ostatni  krok na drodze do uruchomienia szybkiego połączenia na trasie Rzeszów – Warszawa, na co mieszkańcy czekają od dekad. Czekają na to, żeby do stolicy pojechać pociągiem w trzy i pół godziny.

Elektryfikacja linii oznaczać będzie lepsze podróże, a także możliwość uruchomienia dogodniejszych połączeń między Rzeszowem a Warszawą – zaznacza Dorota Szalacha z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych PKP S.A. – Podczas prac przewidywana jest komunikacja zastępcza, o której poinformujemy. Obecnie trwa przebudowa i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych, kolidujących z inwestycją. Przygotowywana jest także dokumentacja na budowę podstacji zasilania.
Elektryfikacja trasy zwiększy również jej przepustowość i usprawni ruch kolejowy. Skróci także czas przejazdu, m.in. dzięki wyeliminowaniu konieczności zmiany lokomotyw elektrycznych na spalinowe. Z kolei nowoczesny tabor elektryczny zapewni cichsze przejazdy oraz ograniczy emisję spalin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.