Rusza duża inwestycja w rejonie ulicy Słonecznej

Uwaga, awaria wodociągu, może zabraknąć wody

Mieszkańcy ulicy Słonecznej i jej okolic od poniedziałku (10.01) muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Potrwają one do co najmniej 15 lutego. Ma to związek z budową kanalizacji w tym rejonie miasta.

O utrudnieniach na ulicy Słonecznej poinformował dziś Urząd Miejski w Kolbuszowej.
– Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności wszystkich użytkowników drogi. W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, termin wykonania robót może ulec wydłużeniu. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – przekazał internautom burmistrz Jan Zuba.

Cała sytuacja ma związek z dużą inwestycją w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną o wartości 2 556 735 zł. Zakres robót obejmuje budowę sieci kanalizacji na łącznym odcinku ponad 4,5 km.

Planuje się również montaż rurociągu tłocznego i przyłączy kanalizacyjnych do 66 nieruchomości.

Zbudowane zostaną także dwa zbiorniki pompowni z przyłączami elektroenergetycznymi: pierwszy na terenie Parku Etnograficznego przy ulicy Wolskiej, a drugi na terenie przy budynkach wielorodzinnych dawnego gospodarstwa rybackiego.
Przedsięwzięcie zakłada także utwardzenie i ogrodzenie terenu wokół pompowni. Powstanie także nowa droga dojazdowa do zbiorników.

Na realizację inwestycji wykonawca ma 380 dni od podpisania umowy, czyli od 27 września 2021 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.