Rozmawiamy z nauczycielkami języków obcych w przedszkolu „Happy Kids” w Kolbuszowej

"HAPPY KIDS" - nowe przedszkole językowe

„Happy Kids” to jedyne przedszkole językowe w powiecie kolbuszowskim. Maluchy przyswajają tam aż cztery języki: angielski, francuski, włoski i niemiecki. Nie byłoby tego gdyby nie wykwalifikowana kadra nauczycielska na czele z panią dyrektor, Edytą Mokrzycką.

Niepubliczne Przedszkole Językowe „Happy Kids” położone jest w spokojnej okolicy, przy ulicy Bora Komorowskiego 14 w Kolbuszowej. W nowoczesnym budynku dzieciaki mają do dyspozycji: trzy sale, szatnie i łazienki.

Jednak największym atutem tej placówki są empatyczne panie nauczycielki. Pytamy je, co myślą o przedszkolu, w którym pracują.  

Pani Angelika – język angielski

Znajomość języka angielskiego jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach. Dlatego staramy się zaszczepiać w naszych przedszkolakach miłość do tego języka już od najmłodszych lat.

Podczas zajęć poznajemy nowe słówka, śpiewamy piosenki i słuchamy historyjek. Wykształcamy u dzieci nawyki językowe poprzez wielokrotne powtarzanie i utrwalanie materiału.

Stawiamy także na komunikację, aby nasi mali kursanci z łatwością pokonywali bariery językowe. W naszej przygodzie językowej towarzyszy nam miś Teddy Eddie. Dzięki niemu dzieci traktują zajęcia jako zabawę, co przekłada się na efekty nauczania.

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Współpracujemy ze Szkołą Języków Obcych Accent, która jest akredytowanym centrum tej metody z wyłączna licencją na obszar gminy Kolbuszowa.

Nasze przedszkolaki i ich rodzice mają więc możliwość poznać zalety tej metody.

Pani Urszula – język francuski

Warto już od najmłodszych lat, dzieci otoczyć drugim żywym językiem. Wiek przedszkolny sprzyja na bardzo szybkie przyswajanie nowych wiadomości, słówek jak i zwrotów.

Nauka języka francuskiego jest przyjemna i w tym wieku ukierunkowana głównie na rozwój sprawności rozumienia ze słuchu i naukę podstawowego słownictwa. Nasze przedszkolaki znają zwroty grzecznościowe, kolory, liczby i inne. Zajęcia z francuskiego to o wiele więcej niż uczenie się słówek, ale również przybliżamy kulturę Francji.

Poznajemy zabytki, tradycje np. obchodziliśmy wspólnie święto Trzech Króli, znane postacie z bajek francuskich. Głównym celem jest osłuchanie się i oswojenie się z brzmieniem tego języka w sposób naturalny i bez większego wysiłku.

Dlatego wykorzystujemy różne metody aktywizujące, zabawy, ćwiczenia gimnastyczne, śpiewanie piosenek, słuchanie jak i oglądanie bajek.

Poznawanie języka francuskiego będzie niezapomnianą przygodą dla małych miłośników języka Moliera i na pewno łatwiej sobie poradzą z nauką języka obcego w dalszej edukacji językowej.

Pani Magdalena – język włoski

Grupa maluszków oswaja się z językiem włoskim poprzez różnorodne piosenki, gry i zabawy ludyczne. Dzieci chętnie naśladują gesty, nowe dźwięki. Niektóre dzieciaczki pamiętają już i śpiewają piosenki poznane kilka miesięcy temu.

Grupa starszaków jest bardzo aktywna, chętnie bierze udział w zajęciach ucząc się nowych słów i rymowanek w języku włoskim.

Powtarzają krótkie wyrażenia czy zdania, wykonując proste polecenia, naśladując gesty. Najchętniej uczą się śpiewając, tańcząc do rytmu piosenek, kolorując, oglądając książeczki.

Pani Izabela – język niemiecki

W przedszkolu językowym „Happy Kids” dzieci uczą się języka niemieckiego z wykorzystaniem pacynek Anny i Benno. Pacynki co lekcję witają się z przedszkolakami i opowiadają im za pomocą zdjęć, obrazków i rekwizytów jakąś historię, wprowadzającą je w ten sposób w temat zajęć: np. przyjście do przedszkola, nadejście jesieni itp.

Ostatnio Benno przygotowywał dzieci na nadchodzące urodziny Anny ucząc je między innymi piosenki z życzeniami. Kolejna lekcja to już urodziny Anny, które dzieci będą wspólnie świętować z odpowiednimi gadgetami urodzinowymi, poznając ich nazwy w języku niemieckim.

Dzieci bardzo przywiązały się do pacynek, przytulają je i głaszczą, taka emocjonalna więź sprawia, że chcą się z nimi komunikować w języku niemieckim i chętniej powtarzają zwroty lub słówka.

Pacynki oczywiście mówią tylko i wyłącznie w języku niemieckim. Poprzez wprowadzenie pacynek, piosenek, tańca i innych zabaw ruchowo – językowych nadaję zajęciom charakter zabawowy, co odpowiada naturalnym potrzebom dzieci.

Tematyka spotkań z kolei rozwija ich ciekawość poznawczą, a sympatyczne fotografie, ilustracje i ciekawe rekwizyty pobudzają wyobraźnię dzieci, ułatwiając wprowadzenie nowego słownictwa i zachęcając do komentowania wydarzeń w życiu Anny i Benno również w języku polskim.

Dzięki takim metodom przedszkolaki chętnie uczestniczą w przygodzie z niemieckim.

„Happy Kids” – kontakt

Przedszkole „Happy Kids” cały czas prowadzi rekrutację. Zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 2,5. do 6. lat. O szczegóły można zapytać, dzwoniąc na nr tel.: 665-548-280.

Więcej informacji można znaleźć na: stronie internetowej i Facebooku przedszkola.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.