Radny chce pasów przy Bulwarach Nad Nilem

Zobacz Bulwary Nad Nilem z lotu ptaka [ZDJĘCIA]

Ulica Parkowa podzielona jest na dwie części. Lewa strona (idąc w stronę Rynku) jest dla rowerzystów, prawa dla pieszych. Na wysokości Szkoły Podstawowej nr 1 deptak przecina przejście dla pieszych. O takie samo rozwiązanie, ale przy Bulwarach nad Nilem apeluje Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
– Chodzi o to, żeby rowerzyści uważali, bo dużo dzieci wybiega z Bulwarów. Dlatego też w tym miejscu ulicy Parkowej należałoby ulokować takie przejście – twierdzi Krzysztof Wójcicki.

Kolbuszowska gastronomia nie zapłaci podatków?
Krzysztof Wójciki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej.
Ulica Parkowa to dziś główny deptak Kolbuszowej i jej wizytówka. Trakt, którego modernizacja pochłonęła miliony złotych, prowadzi na Bulwary i do Rynku.

Oprócz nawierzchni z kostki, pojawiło się też nowe ogrodzenie wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1, a przy Ogródku Jordanowskim – ozdobny murek z cegły klinkierowej z drewnianymi siedziskami. Generalny remont dotknął także kładkę na rzece Nil (wymiana balustrad i efektowne oświetlenie).

To nie wszystko. Wzdłuż Nilu pojawi się ciąg pieszo-rowerowy, a na terenie pomiędzy kładką na rzece a kościołem – amfiteatr z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem.  Na skwerze między ulicą Parkową a mostem zamontowano kamienny, sterowany globus z  podświetleniem. Wokół rzeźby poprowadzono alejki spacerowe. Całość jest oświetlona i monitorowana.
Wszystko to zrealizowano w ramach drugiego etapu rewitalizacji miasta (pierwsza część dotyczyła Rynku). Jej koszt wynosi prawie 4,5 mln zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.