Radni chcą zamknąć dworzec w niedziele

Dworzec ma być nowym miejscem dla młodzieży

Wszystko wskazuje na to, że kolbuszowski dworzec będzie otwarty sześć dni w tygodniu, a nie siedem jak obecnie. W programie najbliższej sesji Rady Miejskiej znalazł się projekt uchwały, w którym czytamy o zamknięciu obiektu w niedziele.

Zakończona w tym roku przebudowa dworca kosztowała 6,5 mln zł, z czego jednak znaczną część pokryły środki z zewnątrz. Budynek przystosowano do obsługi podróżnych z dziećmi oraz osób starszych.
Obiekt tylko częściowo pełnił funkcję dworca. Jest tam też wiele stowarzyszeń i instytucji, w tym Straż Miejska, pomoc społeczna i biblioteka.

Obecnie miejsce to otwarte jest dla pasażerów siedem dni w tygodniu. To efekt uchwały podjętej przez Radę Miejską w kwietniu 2022 roku.

– Dworzec powinien funkcjonować siedem dni w tygodniu. Przecież w niedziele autobusy i pociągi także kursują – postulował radny Michał Karkut.

Burmistrz Jan Zuba tłumaczył, że lepszą opcją jest otwarcie dworca sześć dni w tygodniu:
– W ramach przetargu na sprzątanie dworca określiliśmy czas jego funkcjonowania i godziny sprzątania. Jest to 16 godzin przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku oraz 8 godzin w sobotę. Wiemy wszyscy, że największe natężenie ruchu podróżnych odbywa się w dni robocze. Jeżeli się przyjrzymy rozkładowi jazdy autobusów i pociągów, to również on wskazuje na to.

Nie przekonywało to radnego Józefa Fryca:

– Oczywiście, od poniedziałku do soboty jest natężenie ruchu jest większe. Ale dlaczego nie można przyjść w także niedzielę i skorzystać z tego dworca, z poczekalni, toalet i terenu, który powstał dla mieszkańców całej gminy Kolbuszowa. Dworzec powinien funkcjonować przez cały tydzień. Zamykanie go w niedzielę, to jest tak jakbyśmy ograniczali ludziom możliwość korzystania z komunikacji – tłumaczył Fryc.
Ostatecznie za otwarciem dworca także w niedzielę było 10 radnych, 7 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Burmistrz przegrał głosowanie.

– Otworzymy w niedzielę, jak nie będzie zainteresowania, to ewentualnie wtedy będziemy się zastanawiali, czy nie zmniejszyć dni otwarcia tego dworca – puentował Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

I wygląda na to, że obłożenie dworca było na tyle małe, że w programie czwartkowej (24.11) sesji Rady Miejskiej znalazł się o projekt uchwały o zamknięciu tego obiektu w niedziele. Od poniedziałku do piątku dworzec w dalszym ciągu będzie służył pasażerom w godzinach 6-20, a w soboty w godz. 8-16.
Tak wygląda nowy dworzec w środku [ZDJĘCIA]
Kolbuszowski dworzec prawdopodobnie w niedziele będzie zamknięty na cztery spusty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.