Przy Wojska Polskiego mają budować blok. Czy zagrodzi drogę do szkoły?
Radni zgodzili się na zbycie, należącej do miasta, 82-arowej działki przy ulicy Wojska Polskiego pod budowę budynku wielorodzinnego. Teren ten ma zostać sprzedany w trybie przetargowym, ale założenia są takie, że kupi go mielecka firma, która obecnie buduje bloki przy ulicy Jana Pawła II.
Zaniepokojony planami budowy bloku przy ul. Wojska Polskiego jest Józef Rybicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej: – Działka ta w części jest wykorzystywana jako samoistne działki ogrodowe. Jest tam też przejście, którym m.in. dzieci z osiedla idą do szkoły. Ten ciąg został społecznie utwardzony. Kiedy właścicielem tej działki stanie się prywatna firma, mieszkańcy osiedla zostaną odcięci od tego przejścia.
Burmistrz Jan Zuba zapewnia, że trakt nie zniknie: – Sprzedaż tej działki nie będzie oznaczać, że jej nowy właściciel ogrodzi ją i nie będzie się można ją poruszać – przekonuje. – Będziemy dbać o otwartość tego terenu. Mamy takie możliwości, choćby poprzez zapisy w akcie notarialnym. Nie może to być wydzielona enklawa, do której dostęp będą mieli tylko mieszkańcy budynku, który tam może powstać. To musi być obszar otwarty, na którym będą: place utwardzone, zieleń, plac zabaw i komunikacja z całym osiedlem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.