Przejazd w Kolbuszowej Górnej będzie zamknięty. „Zagraża bezpieczeństwu”

Kiedy w końcu na przejeździe w Kolbuszowej Górnej pojawią się rogatki?

Przejazd kolejowy w Kolbuszowej Górnej od poniedziałku (24.07) będzie zamknięty dla ruchu. Jak informuje Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie, ma to związek z awarią, która „zagraża bezpieczeństwu”.

Przejazd będzie naprawiany do 10 sierpnia 2023 roku.  Na czas robót przejazd drogą powiatową z Kolbuszowej Górnej na Wojków będzie niemożliwy.
Wyznaczono tymczasowy objazd. Przebiega on drogą krajową nr 9 na odcinku Kolbuszowa Górna – Kolbuszowa, następnie ulicą Tyszkiewiczów i traktem powiatowym Werynia – Kłapówka.

Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Zarząd Dróg Powiatowych z siedzibą w budynku starostwa w Kolbuszowej (nr tel. 17 7445774).

Przejazd w Kolbuszowej Górnej uznaje się za jeden z najbardziej niebezpiecznych na Podkarpaciu O zamontowaniu tam rogatek mówi się od dawna.

– Dość często jeżdżę tamtędy autem i za każdym razem z „duszą na ramieniu”. Zero widoczności – mówił radny Mirosław Kaczmarczyk.
– Niejednokrotnie w rozmowach z PKP zwracaliśmy uwagę na to, że ten przejazd jest niebezpieczny. Myślę, że kolejny monit z naszej strony wkrótce będzie przekazany do decydentów – zapewnił wiceburmistrz Marek Gil.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.