Przegląd Widowisk Kolędniczych 2021 [NA ŻYWO]

Przegląd Widowisk Kolędniczych 2021 [WIDEO]

Od lat w Święto Trzech Króli w Kolbuszowej odbywał się Przegląd Widowisk Kolędniczych. Nie inaczej jest w tym roku. Z tą jednak równicą, że ze względu na pandemię nie wpuszczono publiczności. Impreza jest jednak transmitowana na żywo.

Przegląd Widowisk Kolędniczych to impreza z ponad 30-letnią tradycją. To największe tego typu w regionie. Jego zasięg sięga daleko poza Podkarpacie, bowiem w zasadzie co roku biorą w niej udział zespoły z innych województwa, głównie z Małopolski i Lubelskiego.

Ponad trzy dekady

Imprezę rozpoczynała msza św. w Kolegiacie Kolbuszowskiej. Następnie ulicami miasta przechodziła parada kolędnicza. Metą był Miejski Dom Kultury, gdzie odbywał się przegląd konkursowy.
Przez ponad trzy dekady na deskach MDK wystąpiło blisko 4 tysiące pasjonatów tradycyjnego kolędowania. Liczba widowisk i zespołów przekroczyła 400. Przez cały ten okres kolędnikom towarzyszyło łącznie, kilkanaście tysięcy widzów.

W tym roku będzie jednak inaczej. Powód? Koronawirus. Impreza odbywa się dziś bez udziału publiczności. Jest jednak transmitowana na żywo na kanale YouTube MDK. Całe wydarzenie zaczęło się o godzinie 13:15 i potrwa do około 20:00.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do śledzenia występów poszczególnych zespołów kolędniczych.

Zaprezentują się

  • Zespół Kolędniczy z Łazor
  • Zespół Pieśni i Tańca Jaślanie
  • Zespół Ludowy Górniacy
  • Zespół Kolędniczy z Przedborza
  • Zespół Kolędniczy z Lubczy
  • Zespół Kolędniczy z Zalasowej
  • Grupa Kolędnicza z Lublina
W przerwach wystąpią

Organizatorzy Przeglądu zapraszają do głosowania internetowego na najlepsze widowisko kolędnicze. Można to robić do niedzieli (10.01), do godz. 24:00.

Przegląd Widowisk Kolędniczych 2021 [NA ŻYWO]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.