Przed śmiercią wysłał SMS-a na pożegnanie

Ostatnie pożegnania tragicznie zmarłych piłkarzy

Śmierć ks. Józefa Półchłopka (65 l.), duszpasterza parafii Św. Brata Alberta, który od 14 lat posługiwał jako kapelan w szpitalu w Kolbuszowej, wstrząsnęła nie tylko powiatem. Napisał o tym też czołowy tabloid w kraju.

Miał odwagę być przy pacjentach w czasach ryzyka związanego z epidemią koronawirusa – napisał Fakt. – Sam uległ zakażeniu. Choroba przybrała u niego bardzo ciężką postać. Ksiądz dwa tygodnie przebywał w szpitalu w Łańcucie. Przed podłączeniem do respiratora wysłał ostatni SMS, w którym pożegnał się z wiernymi, przyjaciółmi, współpracownikami – donosi  tabloid.
Ks. Józef Półchłopek zmarł w niedzielę (15.11), około godziny 10. Miał 65 lat. Odszedł w 40. roku kapłaństwa. Jego pogrzeb odbył się we wtorek (17.11). Msza św. żałobna została odprawiona w kościele p.w. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Następnie ciało księdza pochowano na cmentarzu parafialnym.

Przed śmiercią ksiądz wysłał SMS-a na pożegnanie
Ks. Józef Półchłopek (1955-2020).

Homilię wygłaszał seminaryjny kolega ks. Józefa. Wiele razy łamał mu się głos – relacjonuje Fakt – Wspomniał też ostatnie słowa zmarłego. Ks. Półchłopek nie miał sił ich wypowiedzieć. Napisał je. Zrobił to zanim został wprowadzony w stan śpiączki i podłączony do respiratora. Napisał SMS-a, potem wysłał go do parafian i współpracowników. To dwa słowa: „Dziękuję Wam”.
Artykuł Faktu na temat zmarłego księdza.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.