Przed nami Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. To ostatni moment, by pomóc

Pomóżmy wolontariuszom Szlachetnej Paczki

Już w ten weekend (10-11.12) odbędzie się Weekend Cudów. To niezwykły czas dla wszystkich zaangażowanych w Szlachetną Paczkę: wolontariuszy, darczyńców i rodzin.

Weekend Cudów stanowi ukoronowanie rocznego działania Szlachetnej Paczki. To dwa dni, kiedy darczyńcy przywożą do magazynów skompletowane paczki, które następnie za pośrednictwem wolontariuszy trafiają do potrzebujących.
– Weekend Cudów to czas, kiedy przekazywane są paczki, które oprócz materialnej pomocy, pełne są empatii, współczucia i radości z dzielenia się dobrem. Obdarowane rodziny czują, że ktoś ich dostrzegł, że są  ważni – mówi lider Szlachetnej Paczki w Kolbuszowej, Anna Stec.

Rekordowa Szlachetna Paczka [WIDEO]
Anna Stec (w środku), liderka Szlachetnej Paczki w Kolbuszowej.

Przez kolejne miesiące po wydarzeniu przygotowywana jest następna edycja. Szkoleni są wolontariusze, którzy następnie docierają do nowych potrzebujących rodzin, otwierane są nowe rejony pomocy i odkrywana bieda, do której nikt nie dotarł.

Pełnienie roli darczyńcy to odpowiedzialność. Przygotowywane paczki są obfite i mają na celu realne podniesienie poziomu życia danej rodziny.
Wśród zgłaszanych potrzeb znajdują się artykuły AGD (pralki, lodówki, kuchenki), meble, środki czystości, zimowe ubrania czy materiały szkolne dla dzieci.

Na liście zazwyczaj są artykuły spożywcze. Darczyńca bierze na siebie rolę lidera pomocy dla danej rodziny. Jedną paczkę przygotowuje średnio 38 osób.

Magazyn Szlachetnej Paczki w tym roku mieści się w Domu Wsparcia Rodziny przy Kolegiacie Kolbuszowskiej. Gdyby ktoś chciał pomóc rodzinom może przyjechać dnia 10 lub 11 grudnia do magazynu i dostarczyć pomoc.
Wolontariusze zawiozą wszystkie dary do najbardziej potrzebujących. Gdyby pojawiły się pytania można zwrócić się do wolontariusza Szlachetnej Paczki. Można to zrobić, dzwoniąc pod nr 509736184.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.