Przed nami Rockowa Kolbuszowa vol. 2. Kto zagra w MDK? [NASZ PATRONAT]

SubLunar z Jackiem Książkiem w sieci na żywo
SubLunar. Jacek Książek na pierwszym planie.

W sobotę (29.02) w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbędzie się 2. edycja festiwalu „Rockowa Kolbuszowa”. Patronat nad imprezą objął portal Kolbuszowa.lokalnie24.com. W związku z tym mamy dla Was pięć bezpłatnych wejściówek! Szczegóły na naszym Facebooku.

– „Rockowa Kolbuszowa to inicjatywa, którą wymyśliliśmy sobie razem. Chcemy trochę rozkręcić nasze miasto, bo dawno nic takiego tutaj się nie działo. Mamy nadzieję, że nam się to uda  – mówi Tomek Lenart, organizator wydarzenia. Start o godzinie 18, wjazd – 10 zł.  Kto tym razem wystąpi w MDK?

SubLunar

Grają rocka na swój sposób, nie ulegając modom i trendom. Łączą melancholijne melodie ze sporadycznymi wybuchami polimetrycznej agresji. To względnie młody zespół, powołany do życia pod koniec 2016 roku przez pięciu muzycznych zapaleńców. Jednym z nich jest mieszkaniec Kolbuszowej, Jacek Książek. Każdy z muzyków wniósł do grupy część swoich fascynacji. Ich brzmienie można określić mianem klimatycznego prog rocka z krótkimi wycieczkami w cięższe rejony stylistyczne.
Pierwsze wydawnictwo SubLunar (na zdjęciu) „A Welcome Memory Loss” zawiera 9 mocno gitarowych kompozycji. Teksty wszystkich utworów są w języku angielskim, a ich tematyka oscyluje wokół człowieka, jego udręk, radości i marzeń – z dużym polem do interpretacji przez słuchacza.

Insani

Zespół założony został przez: Karinę Janusz (gitara, wokal) i Bartosza Siciak (gitara solowa). Pomysł na stworzenie „Insani” powstał na przełomie marca i kwietnia 2013 roku. Ekipa ta w swoim dorobku posiada jedno długogrające wydawnictwo „Niepoprawnie Skołowani” z 2017 roku poprzedzone dwoma wydanymi wcześniej demówkami. Na albumie znalazło się 13 utworów które były dotychczasowym podsumowaniem pracy zespołu. Grupa zagrała wiele koncertów w południowej części Polski. Obecnie muzycy pracują nad kolejnym albumem. Promują go dwa single: „Chimero wracaj” i „Bo nikt jak Ty”.

Riders Of Deserted Seas

Zespół obecnym składzie i aktualną nazwą funkcjonuje od połowy 2019 roku. Główną inspiracją ich twórczości jest pustynny rock, stoner, garage rock i nagrania desert sessions z lat 90, a także „brudne” brzmienia vintage inspirowane wczesnym r’n’r i bluesem z lat 60 tych. Zespół opiera się na własnej twórczości, muzyka jest wynikiem wspólnych fascynacji muzycznych.  W sieci można odsłuchać ich pierwsze demo, a także cały zapis live koncertu ze stalowowolskiego klubu Labirynt.

FatStuFF

Zespół powstał w styczniu 2015 roku z inicjatywy czterech osobowości, których połączyła pasja – muzyka. Efektem ich działań jest mieszanka hard rocka, groovu oraz pozytywnej energii. 15 lutego 2019 roku zespół wydał własnym sumptem debiutancki album. Na krążku znalazło się 9 utworów, które są utrzymane w stoner-groovowym klimacie, od ballad po ciężkie granie. Obecnie FatStuFF skupia się na promocji debiutanckiego materiału oraz przygotowaniami nad kolejnym wydawnictwem.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.