Przed nami Przegląd Widowisk Kolędniczych 2022

Przegląd Widowisk Kolędniczych 2021 [WIDEO]

Jak co roku w Święto Trzech Króli, w Kolbuszowej odbędzie się Przegląd Widowisk Kolędniczych. Tym razem impreza będzie miała charytatywny.

Przegląd Widowisk Kolędniczych odbędzie się w czwartek (06.01) w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Start o godzinie 13. Wstęp wolny.
Na scenie MDK wystąpią kolejno zespoły kolędnicze:

  • Górniacy,
  • Ludowa Szopka z Lalkami,
  • Grodziszczoki,
  • Z Łazor,
  • Droby z Lubczy,
  • Zalasowioki,
  • Lubcoki.

Poza konkursem kolędniczym, z koncertem wystąpią Jan Hodór i Kapela z Pogranicza.

Podczas imprezy, w godzinach od 13 do 19 w holu MDK będzie stał wolontariusz ze skarbonką, do której będzie można rzucać datki na rzecz Emilki z Kupna. Dziewczynka ma bardzo chore serduszko.
Przegląd Widowisk Kolędniczych to impreza z ponad 30-letnią tradycją. Jego zasięg sięga daleko poza Podkarpacie, bowiem w zasadzie co roku biorą w niej udział zespoły z innych województwa.

Przez ponad trzy dekady na deskach MDK wystąpiło blisko cztery tysiące pasjonatów tradycyjnego kolędowania. Liczba widowisk i zespołów przekroczyła 400. Przez cały ten okres kolędnikom towarzyszyło łącznie, kilkanaście tysięcy widzów.

Tym razem w związku z pandemią koronawirusa wydarzenie ma ograniczoną liczbę widzów na sali Domu Kultury. Jest za to transmisja z tego wydarzenia, obejrzysz ją poniżej.

Organizatorzy Przeglądu zapraszają do głosowania internetowego na najlepsze widowisko kolędnicze. Można to robić od soboty do poniedziałki (08-10.01), do godz. 12:00.

Przed nami Przegląd Widowisk Kolędniczych 2022

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.