Przed nami ósma edycja Festiwalu Żywej Muzyki

Obejrzyj film o cudzie w Lourdes

W niedzielę (06.06) Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza na ósmą edycję Festiwalu Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki. Wydarzenie będzie składało się z dwóch części: seminarium i konkurs.

Tegoroczna edycja festiwalu dedykuje się muzykantce ludowej, Albinie Kuraś i dokumentaliście Jerzemu Dyni. Wydarzenie dofinansowane będzie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W seminarium z udziałem znawców muzyki ludowej, dowiedzieć się będzie można wszystkiego o zachowaniu narodowych tradycji muzycznych. Wybitni przedstawiciele świata nauki przedstawią swój dorobek, ale też wysłuchają muzykantów.
Część konkursowa jest co roku bardzo atrakcyjna. Wystąpią w niej najzdolniejsi starszego pokolenia i młodzi pasjonaci autentycznego muzykowania z Podkarpacia, Małopolski i Lubelskiego.

Będzie to muzyka instrumentalna, bo kiedyś tylko taką się grało. Jury, w którym zasiądą wykładowcy z seminarium, wybierze najlepszych uczestników.

Festiwal odbędzie się w niedzielę (06.06) w MDK i na estradzie obok budynku. Wydarzenie będzie można obejrzeć na YouTube, początek o godzinie 9.

Przed nami ósma edycja Festiwalu Żywej Muzyki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.