Przed nami Lasowiackie Zimioki
Tegoroczna edycja Lasowiackich Zimioków będzie wyjątkowa. Odbędzie się bowiem w 300-lecie Kolbuszowej Górnej, bowiem pierwszy zapis o tej wsi odnotowano w 1719 roku/

Lasowiackie Zimioki 2019 odbędzie się w niedzielę (22.09), a o godzinie 15 zainauguruje ją o msza św. w intencji mieszkańców wsi i zachowania tradycyjnych wartości. Po nabożeństwie, które odprawione zostanie w miejscowym kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, na estradzie przy świątyni początki Kolbuszowej Górnej przedstawi historyk i regionalista, Wojciech Mroczka.

Potem będzie można zobaczyć występy ludowe przedszkolaków i prezentacje laureatów konkursu szkolnego „Dawne jesienne prace polowe”. Następne widowisko „Zimiocano droga” przedstawią zespoły ludowe Górniacy i Ziemia Kolbuszowskie. Odbędą się również prezentacje kulinarne kół gospodyń wiejskich. Nie zabraknie koncertów, wystąpią: Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej, Cmolaskie Chłopoki, i Lasowiackie Hulaki. Imprezę zakończy zabawa taneczna.    
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.