Przed nami Kolbuszowski Festiwal Turystyczny

Przed nami Kolbuszowski Festiwal Turystyczny

Już w ten weekend w Miejskim Domu Kultury odbędzie się 13. Kolbuszowski Festiwal Turystyczny. Nam szczególnie miło poinformować, że patronat nad wydarzeniem objął nasz portal.

Kolbuszowski Festiwal Turystyczny zdążył już wrosnąć w krajobraz imprez kulturalnych w regionie. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się już w ten weekend (27-28.11) w Miejskim Domu Kultury.
Przedsięwzięcie już od trzynastu lat organizuje Kolbuszowski Klub Turystyczny „Salamandra”. W tym roku wspiera go w tym Klub Żeglarski „Niluś”.

– Pierwszego dnia zapraszamy na wyprawę do Rumunii z Alkiem Barem. Podróżnik ten zabierze nas do tego pięknego kraju pokazując jego piękne zakątki. Miłka Raulin i jej energetyczna „Siła Marzeń” to projekt dzięki któremu Miłka zdobyła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów na Ziemi. Przy okazji dowiemy się dlaczego tych najwyższych gór jest 9, a nie 7. Na zakończenie dnia o godzinie 19.30 zagra zespół Grupa na Swoim, który zabierze nas w pełną przygód wyprawę w góry. Coś dla siebie znajdą w repertuarze zespołu także harcerze, szczególnie Ci spod znaku Szarych Szeregów – zaprasza Paweł Michno, prezes KKT „Salamandra”.

Organizatorem dnia drugiego jest Klub Żeglarski „Niluś”. A w programie niedzieli:

  • Anna Szklarz – Kraina Tysiąca Jezior,
  • Janusz Bobula – Żeglarstwo na sportowo,
  • film „Optimista”,
  • Dariusz Gadomski – Nieznany kontynent Antarktyda,
  • KPP w Kolbuszowej – Bądź bezpieczny nad wodą i na wodzie,
  • koncert zespołu Szkocka Trupa (godz. 19).
Wstęp wolny, choć liczba miejsc jest ograniczona do 150. Ma to związek z obostrzeniami spowodowanymi epidemią Covid-19 i limitami na sali MDK.

Przed nami Kolbuszowski Festiwal Turystyczny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.