Przed nami Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego

Katarzyna Cesarz za Mieczysława Maziarza?

W niedzielę (19.09) w Hucie Komorowskiej odbędą się Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego. W programie wydarzenia wiele atrakcji.

Tegoroczna edycja Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego będzie wyjątkowa. W tym roku bowiem przypada 110. rocznica urodzin tego wyjątkowego człowieka, a także 10-lecie powstania muzeum jego imienia w Hucie Komorowskiej.
Wszystko o godzinie 11 rozpocznie uroczysta msza św. koncelebrowana przez ks. bp Krzysztofa Nitkiewicza, ordynariusza Diecezji Sandomierskiej. Następnie, w godz. 13-15 odbędzie się zwiedzanie Muzeum im. Kardynała Adama Kozłowieckiego.

Będzie też degustacja wypieków i smakołyków oraz miodów z lokalnych pasiek. Specjały te przygotują panie z Koła Gospodyń Dworzanki i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Hucie Komorowskiej.

Na godz. 16 zaplanowano koncert chrześcijańskiego zespołu ,,niemaGOtu”. Grupa powstała w 2005 r., jej utwór „Błogosławieni miłosierni” wybrano Hymnem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Kardynał Adam Kozłowiecki urodził się 1 kwietnia 1911 roku w Hucie Komorowskiej w rodzinie właścicieli ziem wchodzących obecnie w skład obecnej gminy Majdan Królewski. W 1937 roku otrzymał świecenia kapłańskie. Podczas okupacji był więziony w Krakowie, a potem w Wiśniczu koło Bochni.

W czerwcu 1940 r. trafił do Auschwitz, potem do obozu Dachau. Po wojnie wyruszył do Rzymu, a wkrótce potem na własną prośbę wyjechał na misję jezuicką do Zambii. Zmarł w 2007 roku.
Cztery lata później w Hucie Komorowskiej powstało muzeum jego imienia. Można tam oglądać unikalne pamiątki po kardynale. Obiekt funkcjonuje w miejscu, gdzie kiedyś stała dworska oficyna. Obiekt wybudowano głównie dzięki dotacji unijnej, która pozyskała Fundacja „Serce Bez Granic”.

Przed nami Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.