Przebudowa dworca Pozytywem 2020 Roku

KOLBUSZOWA. Sprawdź, co się dzieje w przebudowywanym dworcu [ZDJĘCIA]

Największym pozytywem 2020 roku zostało rozpoczęcie przebudowy dworca w Kolbuszowej. Na inwestycję tę głosowała ponad połowa uczestników naszej ankiety.

Głosowanie na największe pozytywy minionego roku odbywało się na Naszej Kolbuszowej. Ankieta była aktywna przez  tydzień. W sumie w tej kategorii oddano 262 głosy, z czego aż 143 (54 procent wszystkich uczestników naszej zabawy) dotyczyło rozpoczęcia przebudowy dworca.
Drugie miejsce zdobyła świąteczna akcja charytatywna na rzecz dzieci „Uśmiech od św. Mikołaja z nieba”, na którą swój głos oddało 89 osób.

Wygrała przebudowa dworca

Prace związane z przebudową dworca trwają od września. Mają zakończyć się pod koniec tego roku. Koszt inwestycji to ponad 6,4 mln zł.

Nowy kolbuszowski dworzec, który przez lata był antywizytówką miasta, ma być nowoczesny i przyjazny podróżnym. Przestrzeń budynku ma być bardziej funkcjonalna i dostosowana do potrzeb pasażerów. Obiekt ma być także w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych oraz podróżnych z małymi dziećmi i osób starszych.

Przed budynkiem staną: cztery zadaszone przystanki autobusowe, plac manewrowy, parking dla autobusów i samochodów, a także stojaki na rowery. Zmieni się też otoczenie obiektu. Plac wokół dworca zostanie wyposażony w elementy małej architektury i zieleni. Powstanie nowe oświetlenie.
Obecnie zakończyły się tam roboty rozbiórkowe. Widać postępy prac dotyczących montażu więźby dachowej. Na czas inwestycji na ulicy ks. Ludwika Ruczki  pojawiły się wiaty przystankowe. Są tam również toalety przenośne Toi Toi.

Pozytywy 2020 roku

  1. Przebudowa dworca – 143  głosy (54 %).
  2. Uśmiech od św. Mikołaja z nieba – 89 (34 %).
  3. Samopomoc w czasach covidu – 20 (8 %).
  4. Obwodnica Kolbuszowej – 8 (3%).
  5. Modernizacja ulicy Parkowej – 2 (1 %).
Przebudowa dworca Pozytywem 2020 Roku
Tak głosowaliśmy.
Pozytywy minionych lat

  • 2018 – Awans Sokoła do IV ligi.
  • 2019 – Skuterem dla Karoliny.
  • 2020 – Przebudowa dworca.
  • 2021 – ?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.