Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie starosty Kardysia
Po miesięcznym postępowaniu sprawdzającym Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu wydała decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie odprawy starosty Józefa Kardysia.

Sprawa dotyczy kontrowersyjnego sposobu nabycia przez Kardysia świadczeń emerytalnych, w tym odprawy w wysokości 62 670 zł brutto. Aby tak się stało, radni najpierw odwołali go z funkcji, a dni później powołali na nowo. Dwudniowym (tak naprawdę fikcyjnym – włodarzem powiatu został Ryszard Sukiennik, któremu też się z tego tytułu należała się odprawa (ponad 15 tys. zł brutto!).
O sprawie Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu powiadomił Tomasz Buczek, działacz narodowy z Kolbuszowej Górnej. Ta , po miesięcznym postępowaniu, wydała decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie. – Nie znaleźliśmy tu jakichkolwiek znamion przestępstwa – powiedział dziennikarzowi Super Nowości Andrzej Dubiel, rzecznik prokuratury. – Zawiadamiający zarzucił, że działania władz starostwa były nieetyczne i niemoralne. Naszym zadaniem nie jest jednak badanie tych kwestii, tylko dociekanie i sprawdzanie, czy zostało złamane prawo. Uznaliśmy, że nie zostało.
– Wszelkie zmiany zwołane z odwołaniem i powołaniem pana starosty były zgodne z obowiązującymi przepisami, w szczególności ustawą o samorządzie powiatowym. Dlatego postępowanie sprawdzające w tej sprawie zostało zakończone decyzją o odmowie wszczęcia śledztwa – dodał Dubiel.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.