Poznajcie Hancię i Slavko – duet zakochany w muzyce Karpat

Poznajcie Hancię i Slavko - duet zakochany w muzyce Karpat
Od pewnego czasu w przestrzeni folkowej funkcjonuje zakochany w muzyce gór duet Hancia i Slavko. Tworzy go dwójka dobrze znanych w Kolbuszowej muzyków i piewców kultury ludowej: Anna Kwas (wokal) i Jarek Mazur (akordeon i wokal). Oboje wchodzą także w skład zespołu Hudacy, którego celem jest m.in. rekonstrukcja dawnej muzyki Łemków.

W repertuarze duetu Hancia i Slavko można znaleźć zarówno nostalgiczne łemkowskie ballady jak i skoczne, taneczne i pocieszne tradycyjne śpiewanki. – Śpiewamy o miłości, tęsknocie, samotności, szczęściu, radości, muzyce, zabawie, nietrzeźwości i o ukochanych górach – czytamy na facebookowej stronie zespołu. – Inspirujemy się twórczością łemkowskiej pieśniarki Julii Doszny, sięgamy też po muzykę rusińskich śpiewaczek: Márii Mačoškovej, Anny Poráčovej czy Anny Servickiej.

Hancia i Slavko często koncertują. Ostatnio wystąpili w Regietowie, gdzie 13-15 września tego roku odbyły się dwudziesta piąta edycja Dni Huculskich. – Byliśmy tam z Muzyką. Dziękujemy droga publiczności i wspaniali Przyjaciele za przybycie i gorące oklaski, dziękujemy organizatorom i dziękujemy pani konferansjerce! Było bardzo wesoło – relacjonują na Facebooku Anna Kwas i Jarek Mazur.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.