Pożegnanie Mieczysława Maziarza [WIDEO]

Pożegnanie Mieczysława Maziarza [WIDEO]

Dziś (08.12) pożegnaliśmy Mieczysława Maziarza, lekarza, ordynatora Oddziału Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, byłego senatora RP i samorządowca.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 12:30 różańcem w Kaplicy przy Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Następnie odprawiono mszę św. pod przewodnictwem ks. Adama Jana Szala, arcybiskupa metropolity przemyskiego.
Msza święta w Kolegiacie

Kazanie wygłosił ks. Jan Wątroba, biskup Diecezji Rzeszowskiej. Część mieszkańców stała na zewnątrz, gdyż ze względu na obostrzenia związane z Covid-19 nie została wpuszczona do świątyni. Po nabożeństwie ciało zmarłego spoczęło na cmentarzu parafialnym.

Mieczysław Maziarz w kolbuszowskim szpitalu pracował od 1973 r. Przez pewien czas pełnił funkcję zastępcy dyrektora lecznicy. Jednak najbardziej znany był z racji pełnienia funkcji ordynatora Oddziału Nefrologii i Dializoterapii. Od 1998 roku do śmierci zasiadał w Radzie Powiatu Kolbuszowskiego. W latach 2005-07 pełnił mandat senatora RP.

Kilka tygodni temu zaraził się koronawirusem. Wydawało się jednak, że zwalczył chorobę. A jednak… Zmarł w sobotę (05.12) w swoim domu. Miał 71 lat.
Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.