Przegłosowane. Dworzec zamknięty w niedziele

Tak wygląda nowy dworzec w środku [ZDJĘCIA]

Stało się to, co wieszczyliśmy. Rada Miejska zdecydowała o zamknięciu dworca w niedziele. Obiekt od 1 stycznia 2023 r. będzie otwarty sześć dni w tygodniu, a nie siedem jak obecnie. Przeciwko był jeden radny.
Dworzec, który oddano do użytku w tym roku, kosztował 6,5 mln zł. Budynek, który przystosowano do obsługi podróżnych z dziećmi oraz osób starszych, jednak tylko częściowo pełnił funkcję dworca. Jest tam też wiele stowarzyszeń i instytucji, w tym Straż Miejska, pomoc społeczna i biblioteka.

Obecnie dworzec jest otwarty dla pasażerów przez siedem dni w tygodniu. Potrwa to jednak tylko do końca tego roku. Tak na ostatniej sesji niemal jednogłośnie zdecydowała Rada Miejska.

– Zmiana regulaminu korzystania z dworca w Kolbuszowej wymuszona jest rosnącymi kosztami za media. Półroczna obserwacja pokazała, że w godzinach 20-22 i w niedzielę po prostu nie ma pasażerów. Uchwała będzie obowiązywała od 1 stycznia 2023 r. – mówiła Dorota Borkowska Lehman, kierownik Referatu Gospodarki  Komunalnej, Dróg i Transportu w magistracie.
„Nie łączcie Kolejowej z Ruczki” [FOTO, WIDEO]
Dorota Borkowka Lehman.

Wtórował jej Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady:

– Myślę, że powinno to być jasne. Trzeba wprowadzać oszczędności – podkreślał.

Za zamknięciem dworca było 16 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu, przeciwny był Józef Fryc.

Klamka zapadła. Dworzec zamknięty w niedziele

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.