Powstanie Park Handlowy Kolbuszowa, a w nim Biedronka, NEONET i KIK [ZDJĘCIA]

Biedronka zajęła jedynie część budynku po TESCO. W pozostałych nadal trwa remont. Szykowane jest tam miejsce dla sklepów: NEONET i KIK. Swe funkcjonowanie rozpoczną one tam na początku 2020 r. Cały obiekt nosić teraz nazwę „Park Handlowy Kolbuszowa”.
Obiekt przy ulicy Tarnobrzeskiej wybudowano ponad 7 lat temu dla marketu TESCO. Łatwo nie było. Po pierwsze, okazało się, że to teren zalewowy. Po drugie – inwestycja wywołała sprzeciw części przedsiębiorców. Mówili oni, że przez to padną mniejsze sklepy, a tym, które pozostaną, spadną obroty. Potem budowę próbowali blokować ekolodzy, broniąc chronionych konwalii i storczyków.

Biedronka już działa

Ostatecznie, mimo tych i innych przeciwności, TESCO uruchomiono i przez lata służył klientom. Aż do 1 marca tego roku, kiedy to sklep zamknięto. Oznaczało to utratę pracy przez ponad 50 osób, z czego część znalazła zatrudnienie gdzie indziej, w tym w nowo otwartym markecie Lidl.

Obiekt wraz z placem parkingowym przy ulicy Tarnobrzeskiej był zbyt łakomym kąskiem, żeby długo stać bezużytecznie. W jednej części od piątku (13.12) działa Biedronka. W pozostałych szykowane jest miejsce dla sklepów: NEONET oraz KIK. Całość ma nosić nazwę „Park Handlowy Kolbuszowa”.
NEONET

To polska sieć detaliczna mająca w ofercie sprzęt komputerowy i konsole, RTV i AGD, telefony komórkowe, tablety, sprzęt i akcesoria fotograficzne, zmechanizowany sprzęt gospodarstwa domowego oraz usługi towarzyszące. Posiada około 256 sklepów rozlokowanych na terenie całej Polski.

KIK

Niemiecka sieć dyskontów tekstylnych. Koncern ma około 300 sklepów w Polsce. Ponad 70 procent asortymentu to odzież. Resztę stanowią artykuły gospodarstwa domowego i stylizacji wnętrz.
Park Handlowy Kolbuszowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.