Powstała piosenka o Emilce Wilk z Kupna [WIDEO]

Powstała piosenka o Emilce Wilk z Kupna [WIDEO]

W sieci pojawiła się wyjątkowa piosenka. Opowiada ona o malutkiej Emilce Wilk z Kupna, której wszyscy mocno kibicowaliśmy. Tytuł utworu jest znamienny – „Małe serca”. 
Emilka Wilk miała bardzo chore serduszko zanim jeszcze przyszła na świat. Jedyną szansą na jej przeżycie jest operacja zagranicą. Niestety ogromne, kilkumilionowe koszty tego zabiegu dla jej rodziców były przeszkodą nie do pokonania.

Mama Emilki, Anna Wilk na studia wyjechała do Krakowa i tam już została. W Kupnie jednak nadal mieszkają jej rodzice, siostra, kuzynostwo.

Wszyscy oni wspierani przez mieszkańców w zasadzie całego powiatu  (i nie tylko) walczyli o dziewczynkę, organizując dla niej rożnego rodzaju akcje. Przedsięwzięcia te robiły wrażenie do tego stopnia, że nasi Czytelnicy wybrali je pozytywem 2021 roku.
I  stał się cud. Zapadła decyzja, że operację sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Dziewczynka jedzie do Stanford już w przyszłym miesiącu.

Z myślą o Emilce i jej serduszku powstała piosenka. Jej tytuł to „Małe serca”. Autorem tekstu i muzyki jest Bartłomiej Skiba. Śpiewają: Maryla Morydz (aktorka), Jolanta Lubera (T.O.N.) Chórki: uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Niwiskach,

– Dziękuję wszystkich ludziom, którzy wzięli udział w tym projekcie i dołączyli się do walki o życie Emilki. Dzięki takiemu wsparciu, takiej bezinteresownej pomocy, otrzymała szansę na to, aby żyć. Zachęcam do udostępniania tej piosenki, niech jak najwięcej ludzi dowie się, że warto pomagać – napisała Katarzyna Furtak-Draus, koordynatorka akcji na rzecz Emilki Wilk.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.