Potrzeby związane z budową oświetlenia w gminie są na 5 milionów złotych

W Urzędzie Miejskim dość często pojawiają się wnioski mieszkańców o budowę oświetlenia drogowego. I nie ma co się dziwić, bo mało kto lubi funkcjonować w ciemnościach.

Burmistrz Jan Zuba wskazuje na ograniczone możliwości finansowe gminy. Podkreśla, że potrzeby związane z budową i modernizacją oświetlenia wyceniane są na 5 mln zł. Problem w tym, że nie można na ten cel pozyskiwać funduszy zarówno krajowych, jak i unijnych. – Z własnych pieniędzy jesteśmy w stanie rocznie wyasygnować jedynie 300 tys. zł. Stąd tempo prac jest takie, jakie jest – nie kryje.
Burmistrz podkreśla, że gmina ma obowiązek dbać o oświetlenie dróg, których nie jest zarządcą, czyli: krajowej, wojewódzkich i powiatowych. Dodatkowe koszty generuje konieczność modernizacji istniejących lamp. – Przy drożejącej energii, chcemy ekonomicznie podchodzić do tego tematu, czyli stosować nowoczesne rozwiązania, tak żeby np. w nocy natężenie oświetlenia było niższe – zaznaczył. – Wdrażamy to trzeci rok z rzędu i będziemy go kontynuować  po to, żeby jak najwięcej oszczędzać na energii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.