Potrącenie młodej kobiety na pasach na Kościuszki

W końcu ruszyło w sprawie obwodnicy Kolbuszowej

Citroen potrącił przechodzącą przez jezdnię młodą kobietę. Do zdarzenia doszło na ulicy Kościuszki. Kierowcę ukarano wysokim mandatem.
O zdarzeniu policjanci dowiedzieli się wczoraj (02.02), po godzinie 12. Powiadomił ich o tym świadek zdarzenia. W tym celu zatrzymał ich jadących radiowozem ulicą Tarnobrzeską w Kolbuszowej.

Mężczyzna oświadczył, że widział potrącenie pieszej, do którego doszło kilkaset metrów dalej –  na ulicy Tadeusza Kościuszki. Tam mundurowi zastali kierowcę citroena oraz poszkodowaną kobietę.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący citroenem, 76-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego potrącił lusterkiem przechodzącą przez jezdnię, na oznakowanym przejściu, 18-letnią pieszą. Kobieta przewróciła się. Nie odniosła jednak obrażeń.

76-latek został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem nałożono na niego grzywnę w wysokości 2500 zł.
Policjanci przypominają, że obowiązujące przepisy nakładają wysokie kary dla kierowców popełniających wykroczenia wobec pieszych. Zbliżając się do przejścia, zachowujmy więc ostrożność.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.