Potańcówka na skansenie
W czwartek (19.07) o godzinie 19.30 kolbuszowski skansen zaprasza na potańcówkę. Na plenerowej scenie zagrają Cmolaskie Chłopoki i Kapela Jurka Wrony z Kolbuszowej. Potańcówkę poprowadzi Marta Berdel – pedagog tańców etnicznych i nauczyciel akademicki. Wstęp jest wolny.

– Kapela Cmolaskie Chłopoki jest w naszym skansenie dobrze znana, bo przygrywała w trakcie 22. Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków oraz kilku innych wydarzeń – informuje Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. – W tym roku dostali nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
Kapela Jurka Wrony z Kolbuszowej to zespół z długą tradycją. Rodzina ta gra muzykę ludową od pokoleń, a członkowie zespołu znani są z wielu festiwali i konkursów folklorystycznych.
 

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.