Poszukiwany listem gończym mieszkaniec gminy Niwiska wpadł w ręce policji

Okradł chłopców na obozie sportowym

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Niwiska. Był on poszukiwany listem gończym.

Od ponad roku kolbuszowscy policjanci poszukiwali 21-letniego mieszkańca gminy Niwiska. Mężczyzna był ścigany listem gończym.

Miał on do odbycia karę ponad sześciu miesięcy więzienia za popełnione wykroczenia i przestępstwa.

Próbował uciekać

Kryminalni którzy pracowali nad tą sprawą, ustalili miejsce pobytu poszukiwanego 21-latka. Ten na widok policjantów próbował uciekać.

Funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali młodego mężczyznę. 21-latek trafił już do więzienia, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę.

List gończy to formalny dokument wydawany przez organy ścigania, który ma na celu zatrzymanie osoby poszukiwanej w związku z popełnieniem przestępstwa. Stanowi on jedno z najważniejszych narzędzi w arsenale policji i prokuratury.

Ściganie listem gończym

List gończy jest publikowany w ogólnokrajowych bazach danych, dostępnych dla wszystkich organów ścigania. W niektórych przypadkach informacje o poszukiwanym mogą być udostępnione również mediom i społeczeństwu

Osoba ścigana nie może legalnie pracować ani podróżować, a wszelkie próby kontaktu z urzędami mogą skutkować zatrzymaniem. Długotrwałe ukrywanie się może prowadzić do jego izolacji społecznej i innych problemów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.