Porażka z Legionem. „Czerwień” dla trenera

Sokół przegrywa z Wisłokiem na inaugurację ligi

Piłkarze Sokoła niespodziewanie przegrali u siebie z Legionem Pilzno 1-2. Bramkę zdobył Dawid Pałys – Rydzik. Czerwoną kartkę ujrzał trener miejscowych, Waldemar Mazurek.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że starcie z Legionem Pilzno będzie dla miejscowych łatwą przeprawą. Wskazywał na to także fakt, że już w 13. minucie było 1-0 za sprawą Dawida Pałys-Rydzika. Wydawało się, że będzie dobrze…

Tym bardziej, że gospodarze próbowali szybko strzelić drugą bramkę. Gdy wydawało się, że kwestią czasu jest drugie trafienie dla Sokoła, padł gol na gości. A tuż przed przerwą Legion ukłuł po raz drugi.

W drugiej części Sokół próbował doprowadzić do wyrównania. Było to jednak „biciem głową w mur”, bo goście bardzo mądrze prowadzili grę, wyszarpując nad Nilem trzy punkty. Po spotkaniu czerwoną kartkę obejrzał trener Sokoła, Waldemar Mazurek.

4. kolejka IV ligi, sobota, 27 sierpnia
Sokół Kolbuszowa DolnaLegion Pilzno 1:2 (Pałys-Rydzik 13’).
Sokół: Kacper Piechota – Andrzej Skowron, Adrian Nowak, Kamil Aab, Michał Mazurek, Kornel Kołacz, Krzysztof Szymański, Dawid Pałys-Rydzik, Damian Bożek (70’ Dawid Skupiński), Patryk Tetlak (70’ Patryk Szczurek), Jakub Stec (65’ Mirosław Kmiotek).

W następnej kolejce Sokół zagra na wyjeździe z Izolatorem Boguchwała. Mecz, w którym zdecydowanym faworytem będą gospodarze, odbędzie się już w piątek (02.09), o godzinie 17.