Porażka z Błękitnymi Ropczyce na koniec sezonu

Sokół przegrywa z Wisłokiem na inaugurację ligi

W ostatnim meczu sezonu 2021/23 piłkarze Sokoła przegrali w Kolbuszowej Dolnej z Błękitnymi Ropczyce 1-3. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Roman Ilnicki.

Dla obu zespołów był to „mecz o pietruszkę”. Sokół, który był już pewny utrzymania, walczył jedynie o zajęcie jak najwyższej pozycji w tabeli 4. ligi.

Pierwsze dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego, Błękitni Ropczyce zdobyli w pierwszej połowie. Trzecią dorzucili w 62. minucie. Sokół przycisnął w ostatnich minutach, ale stać go było tylko na jedno trafienie. Roman Ilnicki skutecznie dobił piłkę po uderzeniu głową w poprzeczkę Jakuba Steca.

38. kolejka IV ligi, sobota, 18 czerwca
Sokół Kolbuszowa Dolna Błękitni Ropczyce 1:3 (Ilnicki 83’)
Sokół: Kacper Piechota – Roman Ilnicki, Andrzej Skowron, Jakub Stec, Michał Mazurek (62’ Klaudiusz Dziedzic) – Damian Bożek, Dawid Skupiński (80’ Kacper Misiak), Kornel Kołacz, Kamil Miśko (70’ Adrian Ogiba), Kamil Aab (60’ Patryk Szczurek) – Krzysztof Szymański. Widzów: 200.

Sokół kończy sezon na dziewiątym miejscu w tabeli podkarpackiej czwartej ligi. To najlepszy wynik w historii klubu z Kolbuszowej Dolnej. Gratulacje.
Źródło: 90minut.pl