Porażka w Ropczycach

Błękitni Ropczyce przystąpili do sobotniego (19.10) spotkania z Sokołem Kolbuszowa Dolna poważnie osłabieni, bez kilku swoich podstawowych zawodników. Mimo tego udało im się wygrać. Honorowego gola dla UKS zdobył najlepszy piłkarz tego meczu, Kamil Aab.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to jednak piłkarze Sokoła będą dyktować warunki w tym spotkaniu. Świadczyła to o tym sytuacja z początku meczu, kiedy to w polu karnym  faulowany miał być Kamil Aab. Sędzia jednak, mimo protestów przyjezdnych, był niewzruszony. W 30 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a niecały kwadrans potem poprawili z rzutu karnego na 2:0.

W drugiej połowie Błękitni bronili wyniku, a goście bili „głową w mur”. 10 minut przed końcem spotkania kontaktowego gola zdobył wspomniany Aab. Na więcej jednak zabrakło czasu.

W następnej kolejce, w sobotę (26.10) Sokół na swoim stadionie w Kolbuszowej Dolnej podejmować będzie Piast Tuczempy. Początek tego spotkania o godzinie 15.