Pomóżmy przytulisku dla bezdomnych zwierząt

Będzie nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt

W Kolbuszowej trwa zbiórka darów dla przytuliska dla bezdomnych zwierząt. Dary należy przynosić do szkół podstawowych nr 1 i 2 oraz Przedszkola Językowego „Happy Kids”. Potrzebne są przede wszystkim: karma, koce, smakołyki, legowiska oraz zabawki.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt mieści się aktualnie na placu Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ulicy Piłsudskiego 111 A. W swym założeniu miało być ono rozwiązaniem tymczasowym, tymczasem funkcjonuje już od ponad dekady.
Opiekunem czworonogów jest tam Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej. Wspierają go w tym wolontariusze. Do przytuliska trafiają wszystkie wyłapane na terenie gminy zwierzaki.

Przechodzą one badania weterynaryjne i zabiegi profilaktyczne. A w razie potrzeby, są też leczone.

Z myślą o tych czworonogach od kilku dni Szkoła Podstawowa 1 prowadzi zbiórkę darów.

– Zwracamy się do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli o wielkim sercu, by przyłączyli się do naszej inicjatywy. Zbiórka odbywa się przy wejściach do naszej szkoły w oznaczonym miejscu – przekazuje kolbuszowska „Jedynka”.
Na pomoc przytulisku dla bezdomnych zwierząt

Zbiórka w szkole nr 1 trwa tam do czwartku (27.10). Dłużej, bo do 2 listopada dary dla bezdomniaków można przynosić do Przedszkola Językowego „Happy Kids” przy ulicy Bora Komorowskiego 14.

Na pomoc przytulisku dla bezdomnych zwierząt

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.