Policyjny pościg za nieletnimi kierowcami w Raniżowie

Policyjny pościg za nieletnimi kierowcami w Raniżowie

Przed sądem rodzinnym stanie czterech nastolatków, którzy quadem i motorowerami jechali drogą publiczną w Raniżowie, nie mając uprawnień i kasków na głowach. Żeby było mało, zignorowali podane przez policjantów sygnały do zatrzymania się.

Kilka dni temu w Raniżowie policjanci zwrócili uwagę na czterech chłopców. Trzech z nich jechało motorowerami po drodze publicznej, a jeden quadem. Żaden z nich nie miał kasku ochronnego.
Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazujące zatrzymanie pojazdów. Jednak młodzi kierowcy nie tylko nie zatrzymali się do kontroli, ale zaczęli uciekać, skręcając w polną ścieżkę.

Tam kierujący quadem stracił panowanie i wpadł do rowu. Na szczęście nie odniósł obrażeń. Po chwili na miejsce przyjechali też trzej motorowerzyści.

Jak ustalili policjanci, wszyscy „kierowcy” są mieszkańcami gminy Raniżów. Jeden z nich ma 14 lat, pozostali mają po 13 lat. Chłopcy przyznali, że widzieli radiowóz, ale nie zatrzymali się do kontroli, bo nie mają uprawień i obawiali się konsekwencji.

Nieletnich przekazano pod opiekę rodziców. Ich zachowanie oceni teraz Sąd Rodzinny.
Policjanci przypominają, że nieodpowiedzialna jazda grozi nie tylko konsekwencjami prawnymi, ale także stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierującego i innych uczestników ruchu drogowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.