Piotr Panek znów przekaże dietę na cele społeczne

Piotr Panek znów przekaże dietę na cele społeczne

Piotr Panek – podobnie jak roku temu – przekaże swoją lipcową dietę radnego na cele społeczne. W ubiegłym roku za 838 zł i 50 gr., które przekazał Zespołowi Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, zakupiono ławeczki i krzesełka do jednej z klas.

Teraz podobną kwotą Piotr Panek postanowił wesprzeć prężnie działający Aerobik w Kolbuszowej Dolnej i zakupić stosowny sprzęt do ćwiczeń. Radny powiadomił o tym na Facebooku:
– Drogie Panie. Ponieważ widzę w Was ogromny potencjał postanowiłem, że pieniądze otrzymane za lipiec w związku z pełnieniem funkcji radnego zainwestuje w Wasz rozwój. Niech te środki trafią na zakup sprzętu do ćwiczeń, abyście mogły wytwarzać jeszcze więcej endorfin na zajęciach z aerobiku. Co to będzie? Zobaczymy, na ile nam starczy – napisał.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku inicjatywa radnego Panka spotkała się z różnymi komentarzami. Złośliwości pod jego adresem nie szczędzili niektórzy radni:

– Jeśli ktoś zwraca się do mnie o wsparcie, to jeśli pozwalają mi na to finanse, udzielam tego wsparcia. I nie mówię o tym publicznie. To jest sprawa moja i tej osoby, której pomogłem. Moim zdaniem, w tym przypadku (Panka – od red.) jest to pokazanie, że „dałem, żeby wszyscy wiedzieli”. Ja też pomagam, ale nie robię z tego jakiejś publicznej pokazówki – mówił na łamach lokalnej prasy przewodniczący rady, Krzysztof Wilk.
W podobnym tonie wypowiadał się radny Józef Fryc:

– Dla mnie anonimowe pomaganie jest zdecydowanie lepszym gestem – zaznaczył Fryc.

Szpileczkę Pankowi wbił również Michał Karkut, sołtys Kolbuszowej Górnej:

– W miarę możliwości pomagałem różnym instytucjom, ale bez zbędnego chwalenia się. Uważam, że taka pomoc najlepsza jest bez poklasku – podkreślił.
Co na to Piotr Panek ?

– Jeżeli ktoś znów tą moją „pokazówkę” zechce negatywnie komentować, nie mam z tym najmniejszego problemu – oświadczył. – Proszę jednak później także dorzucić się do składki, bo Pań na zajęcia chodzi sporo, a zasługują na wszystko co najlepsze. Chciałbym też przeprosić za słabszą aktywność w radzie w ostatnim czasie. W tym roku kończyłem studia, przez to swoje obowiązki lekko zaniedbałem, ale po wakacjach obiecuję poprawę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.