Piotr Karkut zdobywa gola z… autu. Sokół wygrywa i utrzymuje fotel lidera

Po upadku Kolbuszowianki nasz sztandarowy zespół piłkarski – Sokół Kolbuszowa Dolna, w niedzielę (27.08) pewnie wygrał wyjazdowy mecz z Kaskadą Kamionka 1-3 w trzeciej kolejce klasy okręgowej.

Nasi piłkarze dość szybko zdobyli bramkę po rzucie wolnym Kornela Kołacza. W ostatnich minutach pierwszej połowy swoje trafienie dołożył wracający do gry w Sokole Tomasz Chmielowiec. Okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Piotr Karkut (na zdjęciu) nieskutecznie egzekwując rzut karny.

Kilka minut później ten sam piłkarz wykonał efektowną wrzutkę z autu tak, że piłka odbiła się od zawodnika gospodarzy i wpadła wprost do bramki. Dzięki zwycięstwu Sokół utrzymał się na fotelu lidera tabeli, wyprzedzając jedynie różnica bramek rezerwy mieleckiej Stali.

Kaskada Kamionka – Sokół Kolbuszowa Dolna: 1-3 (Kornel Kołacz, Tomasz Chmielowiec i Piotr Karkut).

Skład: Król  – Skowron, P. Karkut, B. Karkut, Ł. Gorzelany (70′ M. Gul) – Kołacz (20′ Brudek), K. Gorzelany, Maziarz (65′ Dziedzic), Orzech (85 Buda), Chmielowiec (68′ Świst) -Adranowicz (80′ Ł. Korab).

Pozostałe mecze 3 kolejki z udziałem drużyn z powiatu kolbuszowskiego:

Raniżovia Raniżów – Team Przecław: 2-1

Wilga Widełka – Monis Bielowy: 1-0

Ostrovia Ostrowy Baranowskie – Stal II Mielec: 1-2

Kolejka 1 – 12-13 sierpnia

Sokół Kolbuszowa Dolna – Chemik Pustków: 6-1 (Albert Orzech x 3, Kamil Adranowicz, Łukasz Korab, Patryk Buda).

Skład: Król – P. Karkut, B. Karkut, Ł. Gorzelany (65′ M. Gul), Skowron – Kołacz, K. Gorzelany, Orzech (80′ Buda), Adranowicz (75′  Brudek) – Dziedzic (60 Maziarz), Korab (65′ Świst)

Raniżovia Raniżów – Lechia Sędziszów Młp: 1-1

Wilga Widełka – Stal II Mielec: 0-3

Radomyślanka Radomyśl Wlk. – Ostrovia Ostrowy Baranowskie: 2-0

Kolejka 2 – 19-20 sierpnia

Sokół Kolbuszowa Dolna – Kamieniarz Golemki: 3-1 (Kamil Adranowicz, Dawid Maziarz i Andrzej Świst.)

Skład Sokoła:  Król – B. Karkut, Skowron, P. Karkut, Ł. Gorzelany (M. Gul 75′) –  Kołacz, Maziarz (Dziedzic 78′), K. Gorzelany (Brudek 70′), Orzech (Buda 72′) – Adranowicz (Wróbel 82′), Ł. Korab (60′ Świst)

Chemik Pustków – Ostrovia Ostrowy Baranowskie: 0-0

Lechia Sędziszów – Wilga Widełka: 2-0

Monis Bielowy – Raniżovia Raniżów: 0-3