Piłkarze Kolbuszowianki meldują się w okręgówce

Piłkarze Kolbuszowianki meldują się w okręgówce

Nie tak dawno Kolbuszowianka była na dnie, czyli na boiskach B Klasy. W ciągu roku zanotowali jednak dwa awanse. W niedzielę (15.08) zagrają w okręgówce, gdzie podejmować będą Lechię Sędziszów Małopolski.

Kolbuszowianka to najbardziej utytułowany klub w powiecie kolbuszowskim. To drużyna z ponad 70-letnią historią i niemałą rzeszą kibiców.
Drugi awans

W 2017 roku z różnych powodów KKS stoczył się na samo dno. Symbolem tego była porażka w B klasie Werynianką Werynia aż 8-0.

Z czasem jednak klub, którego prezesem jest Dariusz Wróblewski, „ogarnął się”. Bazując na lokalnych piłkarzach, najpierw zanotowała awans do A klasy, a w tym roku do dębickiej ligi okręgowej.

– Miniony sezon był z wielu powodów bardzo wymagający i trudny. Do rywalizacji w A-klasie przystąpiliśmy jako beniaminek. Nasza sytuacja kadrowa była po prostu słaba. Budżet klubu – strzelamy, że najniższy w lidze. Stadion w Kolbuszowej – niedostępny. Sezon zaczęliśmy na boisku w Weryni. Czekało nas aż 36 meczów. Nowy trener dołączył do nas na 2 tygodnie przed sezonem. Maciej Biliński zmobilizował grupę lokalnych chłopaków. Mieliśmy walczyć o utrzymanie. Wywalczyliśmy drugi awans z rzędu.

– Wiele spotkań wygraliśmy charakterem, czasami dopisywało nam dużo szczęścia. Jednakże, wygraliśmy 25 meczów, w których strzeliliśmy 109 bramek. Nie można tego nazwać przypadkiem Zajęliśmy 1. miejsce. Wywalczyliśmy zasłużony awans. Na ten sukces złożyła się ciężka praca sporej grupy osób – czytamy na stronie klubu.

Najlepsi piłkarze

Gwiazdą Kolbuszowianki jest Grzegorz Wróblewski. Rozegrał on najwięcej meczów (35), był też najlepszym strzelcem drużyny – 26 goli.
Nie znalazł się jednak w jedenastce sezonu A klasy, który przygotowała Dębicka Piłka Nożna. Byli tam za to Mateusz Kozioł (bramkarz) oraz boczni obrońcy, Łukasz Żuchowski i Przemysław Saj.

Piłkarze Kolbuszowianki meldują się w okręgówce

Piłkarze Kolbuszowianki meldują się w okręgówce

W niedzielę (15.08), o godzinie 17 Kolbuszowianka zagra swój pierwszy mecz w okręgówce. Jej rywalem będzie spadkowicz z IV ligi, Lechia Sędziszów Młp.
Korona i Sokół

Pozostałymi drużynami z naszego powiatu, które w tym sezonie walczyć będą w lidze okręgowej, są: Korona Majdan Królewski i Sokół II Kolbuszowa Dolna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.