Paweł Michno: – Zwolnienia nauczycieli są nieuniknione
Nie ma co się oszukiwać. Reforma oświaty będzie boleć. Zwłaszcza nauczycieli. Po zastąpieniu gimnazjów ośmioklasowymi szkołami podstawowymi, wielu z nich straci pracę. Ilu ich będzie w Kolbuszowej? Tego jeszcze niewiadomo, choć już dziś Paweł Michno, przewodniczący komisji oświaty Rady Miejskiej, nie pozostawia złudzeń:

– Zwolnienia nauczycieli są nieuniknione – mówi w rozmowie z gazetą Super Nowości. – Zrobimy jednak wszystko, żeby to było jak najmniej bolesne. Wielu nauczycieli w najbliższym czasie nabędą prawo do wcześniejszej emerytury i świadczeń pomostowych. Ich odejście mogłoby zminimalizować liczbę zwolnionych z pracy pedagogów.
W sąsiednim dużo mniejszym Cmolasie w związku z reformą pracę straci co najmniej kilkunastu nauczycieli. – U nas sytuacja pewnie nie będzie aż tak rozpaczliwa – zapewnia radny Michno. – Ostateczna decyzja w tej sprawie powinna zostać podjęta w marcu. Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że w podstawówkach mamy 122 etaty nauczycielskie, w gimnazjach – 57. Po reformie oświaty, czyli 1 września ma być ich 165, a więc o 14 mniej.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.