Patryk Wilk z Kolbuszowej zaliczył debiut w turnieju MMA w Nowym Jorku

Patryk Wilk z Kolbuszowej zaliczył debiut w turnieju MMA w Nowym Jorku - zdjęcie główne.

W niedzielę (15.10) swoją debiutancką walkę MMA w Brooklynie, w Nowym Jorku stoczył kolbuszowianin, Patryk Wilk. Jego rywalem był Elijah „The Sniper” Sampson.

Patryk Wilk ma 30 lat, pochodzi z Kolbuszowej. Pięć lat temu startował w wyborach samorządowych i zabrakło mu niewiele, by zostać radnym miejskim.
Kim jest Patryk Wilk?

Ma też na koncie występy w drużynie piłkarskiej Kolbuszowianka. Prowadził również zajęcia sztuki walki. Od ponad roku mieszka w Nowym Jorku, gdzie na co dzień pracuje, głównie jako ochroniarz.

Trenuje również sztuki walki, głównie MMA, reprezentując Spartakus Rzeszów. Ćwiczy pod okiem Davida Tkeshelashvili’ego z Gruzji.

W niedzielę (15.10) Patryk Wilk stoczył swoją pierwszą walkę w Nowym Jorku. Aby móc wziąć w niej udział, schudł aż 16 kg. Jego rywalem był Elijah „The Sniper” Sampson.
Patryk Wilk z Kolbuszowej zaliczył debiut w turnieju MMA w Nowym Jorku - gazeta.
Patryk Wilk z Kolbuszowej zaliczył debiut w turnieju MMA  - ważenie.
Wróci silniejszy

Po pierwszej rundzie wszystko wskazywało, że Polak odniesie zwycięstwo. Niestety, w drugiej części musiał uznać wyższość rywala. Kolbuszowianin jednak zapowiada, że nie poddaje się i do klatki wróci silniejszy.

Patryk Wilk w Nowym Jorku.

MMA to dyscyplina sportowa, w której rywalizacja toczy się zarówno w stójce, jak i parterze. Dozwolone są rzuty, ciosy pięściami, kopnięcia, dźwignie, duszenia. Zabronione są techniki stwarzające znaczne niebezpieczeństwo dla zdrowia zawodników.

Czym jest MMA?

O wyniku walki decyduje nokaut (również techniczny), poddanie się oraz, jeśli walka nie zakończyła się przed czasem, decyzja sędziów. W zależności od regulaminu danych zawodów niekiedy dopuszczalnym rozstrzygnięciem może być też remis.
Walki odbywają się na ringach różnych kształtów otoczonych siatką, która zapobiega wypadaniu zawodników poza miejsce walki (potocznie zwanymi „klatkami”).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.