Patroni medialni Dni Kolbuszowej – czyli władza bojkotuje “złego luda”

Korso Kolbuszowskie, Nowiny, TVP Rzeszów i Radio Rzeszów – to, jak możemy się dowiedzieć z plakatu, patroni medialni tegorocznych Dni Kolbuszowej. Co do pierwszego, nie mamy zastrzeżeń. Lokalny mainstream i numer jeden, jeśli chodzi o masowość (o treści nie dyskutujemy). Dla wielu (zwłaszcza starszych) ta gazeta to „okno na świat”. Ale reszta?

Bez żartów. Jak często Nowiny czy TVP i Radio Rzeszów informują o “Kolbie”? Raz na ruski rok? Jak dobrze pójdzie. Popularność tych mediów wśród kolbuszowian jest też wątpliwa.

W tym kontekście należy zapytać o Super Nowości, które od kilkunastu lat systematycznie piszą o tym rejonie Podkarpacia. A gdzie jest Radio Leliwa, które także w swych serwisach porusza tematy kolbuszowskie? Gdzie popularne nad Nilem lokalne media internetowe? Na te i inne pytania, znając życie, nie doczekamy się odpowiedzi. I takowej nie oczekujemy.

Oczywistym jest wszak, że o programie i o patronach Dni Kolbuszowej decydowano w Urzędzie Miejskim. To istotne, bo nie jest też tajemnicą, że redaktor, który stoi za częścią pominiętych mediów, nie jest ulubieńcem urzędników, co nawiasem mówiąc – dobrze o nim świadczy. Nie bez przyczyny w magistracie twierdzono, że stoi za… Kolbuszowskim Maglem.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.