Pani Aga z Ostrowca wsparła kolbuszowskie psiaki

Pani Aga z Ostrowca wsparła kolbuszowskie psiaki
Aż z Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechała Pani Agnieszka Podpora, by obdarować nasze przytulisko zebranymi przez siebie i swoich znajomych artykułami. Fot. Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej.

Jeszcze tylko sześć dni pozostało do końca internetowej zbiórki na zakup ciepłych bud dla psów z przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej. Oprócz tego na terenie miasta trwa zbiórka darów na rzecz czworonogów.

Zbiórka prowadzona jest na popularnym portalu Zrzutka. Do tej pory uzbierano 4 111 zł. Rekordzista, który chce być anonimowy, wpłacił 2 000 zł.
Ciepłe budy na święta

– Z okazji zbliżających się świat chcielibyśmy zrobić pieskom z pobliskiego przytuliska, prezent w postaci kilku ciepłych bud. Niestety niektóre z nich nie mają dachu nad głową, a reszta ma domki bardzo stare, dziurawe i nieocieplone. Piesków w przytulisku jest około 30. Chcemy zakupić im dobrej jakości karmę. Bardzo prosimy o wsparcie naszej inicjatywy. Nie robimy tego dla siebie, tylko dla potrzebujących piesków i kotków – przekazuje pani Małgorzata Zielińska.

Internetowa zbiórka pieniędzy to element przedsięwzięcia pod hasłem „Świąteczna paka dla zwierzaka”. To społeczna akcja na rzecz psów i kotów z kolbuszowskiego przytuliska oraz bezdomnych czworonogów z okolic. Oprócz pani Małgorzaty, za akcją stoją m.in. Monika Janusz i Magdalena Salach. Dary zbierane są do 15 stycznia 2021

Zbiórka w mieście

Przyjmowane są:

 • karma mokra i sucha
 • obróżki
 • smyczki
 • legowiska
 • przysmaki
 • gumowe zabawki
Miejsce odbioru darów:

 • sklep Intermarche, ul. Partyzantów
 • sklep zoologiczny „Felek”, Rynek
 • sklep zoologiczny „Eden”, ul. ks. Ruczki
 • kwiaciarnia „Monika”, Rynek
 • sklep „Orzech”, ul. 11 listopada

Od kilkunastu dni napływa do nas ogromne wsparcie. Dzięki zorganizowaniu Pań Moniki, Magdy i Małgorzaty oraz grona ich znajomych i przyjaciół akcji, przebywające w przytulisku gminnym w Kolbuszowej, skrzywdzone przez człowieka pieski i kotki otrzymują wszystko co im potrzeba. Różnego rodzaju karmę, koce, kołdry, legowiska, a także budy i wszystko co tylko może się przydać. Trafiają tu niemal codziennie.

Tak było również w ostatni weekend. Niezbędne artykuły dostarczył nam między innymi Pan Tytus Kurek wraz z synem, oraz kilka osób z okolic Kolbuszowej, które chcą zachować anonimowość. Aż z Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechała Pani Agnieszka Podpora, która przyniosła pełno zebranych przez siebie i jej znajomych artykułów – czytamy na stronie kolbuszowskiego schroniska.
Pomoc wolontariuszy

Gminne przytulisko dla bezdomnych zwierząt funkcjonuje w Kolbuszowej od prawie 10 lat. Usytuowane jest na placu przy ulicy Piłsudskiego. 111 A. Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej, który opiekuje się schroniskiem, może liczyć na pomoc wolontariuszy. Ich liczba oscyluje wokół kilkunastu osób i jest zmienna w zależności od pory roku. Osoby te nie tylko opiekują się zwierzętami, ale również organizują akcje adopcyjne (m.in. w sieci).

Pani Aga z Ostrowca wsparła kolbuszowskie psiaki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.