Pacjenci „zakażonej” lecznicy w Nowej Dębie trafią do… szpitala w Kolbuszowej?

Ze źródeł zbliżonych do personelu Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej dowiedzieliśmy się, że mają trafić tam pacjenci z lecznicy w Nowej Dębie, którą zamknięto w związku z wykryciem Covid-19. Zbadaliśmy sprawę. I chyba jest coś na rzeczy. Z tym, że do transferu pacjentów bezpośrednio ze szpitala do szpitala nie dojdzie. Będzie natomiast coś innego.

Jak informowaliśmy, w sobotę (25.04) w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie potwierdzono aż 21 przypadków koronawirusa. Dotyczy: 9 pacjentów, 3 lekarzy, 6 pielęgniarek, 2 opiekunek i osoby z personelu towarzyszącego. W tym gronie są dwie mieszkanki powiatu kolbuszowskiego. To pielęgniarki, kobiety „w sile wieku”, które obecnie są w izolacji. Ich stan zdrowia oceniany jest jako dobry.

Koronawirus w nowodębskiej lecznicy najprawdopodobniej pojawił wraz z pacjentką, którą przyjęto na oddział wewnętrzny. Kobieta przechodziła zakażenie bezobjawowo. Z czasem okazało się, że jest nosicielką Covid-19, zarażając inne osoby, w tym zarówno pacjentów, jak i personel lecznicy.
Zakażeni pacjenci zostali przewiezieni do szpitala w Łańcucie. Pracownicy lecznicy, u których test dał wynik pozytywny, są objęci kwarantanną. Pacjenci, którzy wcześniej trafili do szpitala, mają zapewnioną opiekę. Nie są jednak przyjmowani kolejni chorzy. To oznacza, że ci, którzy będą potrzebowali opieki w tym szpitalu, będą musieli się kierować do placówek w Tarnobrzegu i Kolbuszowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.