Oszustki okradły staruszkę. Oferowały jej tkaniny z wizerunkami świętych
Policja ustala tożsamość kobiet, które okradły 87-letnią mieszkankę kolbuszowskiej gminy. O zdarzeniu mundurowych w piątek (25 .05) poinformowała rodzina staruszki.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do poszkodowanej przyszły dwie kobiety, które poinformowały ją, że zbierają  tzw. „starocie” na skansen, w zamian oferując tkaniny dekoracyjne z wizerunkami świętych – informuje Jolanta Skubisz Tęcza, rzecznik policji w Kolbuszowej. – Jedna z oszustek rozłożyła materiał przed 87-latką, zasłaniając swoją wspólniczkę, która w tym czasie prawdopodobnie spenetrowała mieszkanie. Po ich wyjściu, starsza kobieta zauważyła brak pieniędzy.
Kolbuszowscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności przy wpuszczaniu nieznajomych do domów. Szczególnie dotyczy to mieszkańców małych miejscowości, gdzie ważna jest tzw. czujność sąsiedzka. Jeżeli widzimy nieznajomych w pobliżu domów naszych sąsiadów – osób starszych, samotnie mieszkających – zwróćmy uwagę na to, w jakim celu przyszli. Poinformujmy o tym policję

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.