Oszustki okradły staruszkę. Oferowały jej tkaniny z wizerunkami świętych
Policja ustala tożsamość kobiet, które okradły 87-letnią mieszkankę kolbuszowskiej gminy. O zdarzeniu mundurowych w piątek (25 .05) poinformowała rodzina staruszki.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do poszkodowanej przyszły dwie kobiety, które poinformowały ją, że zbierają  tzw. „starocie” na skansen, w zamian oferując tkaniny dekoracyjne z wizerunkami świętych – informuje Jolanta Skubisz Tęcza, rzecznik policji w Kolbuszowej. – Jedna z oszustek rozłożyła materiał przed 87-latką, zasłaniając swoją wspólniczkę, która w tym czasie prawdopodobnie spenetrowała mieszkanie. Po ich wyjściu, starsza kobieta zauważyła brak pieniędzy.
Kolbuszowscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności przy wpuszczaniu nieznajomych do domów. Szczególnie dotyczy to mieszkańców małych miejscowości, gdzie ważna jest tzw. czujność sąsiedzka. Jeżeli widzimy nieznajomych w pobliżu domów naszych sąsiadów – osób starszych, samotnie mieszkających – zwróćmy uwagę na to, w jakim celu przyszli. Poinformujmy o tym policję

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.