Odpowiedzą za posiadanie narkotyków i nie tylko

Złapali oszustów na "wnuczka" i "na policjanta"

Policja zatrzymała czterech młodych mieszkańców powiatu. Zarzuca się im posiadanie narkotyków, handel nimi i kierowanie autem pod ich wpływem.

W minionym tygodniu na ulicy Rzeszowskiej w Kolbuszowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Alfa Romeo. Samochód poruszał się całą szerokością jezdni.
W trakcie kontroli kierowca, 20-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, zachowywał się w sposób nerwowy. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

Mundurowi znaleźli w aucie młynek z niewielką ilością suszu roślinnego. Mężczyznę doprowadzono do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych.

W trakcie dalszych czynności policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć trzej inni mieszkańcy powiatu .

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania dwóch z nich – 20 i 21-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki. Z ustaleń policjantów wynika, że 21-latek sprzedawał substancje zabronione innej osobie.
Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia. Za udzielanie innej osobie środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści można trafić za kratki na lat 10. Kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyku oznacza do 2 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.