Oddział będzie nosić imię Mieczysława Maziarza

Pożegnanie Mieczysława Maziarza [WIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że Oddział Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej będzie nosił imię swego twórcy, Mieczysława Maziarza. Wniosek w tej sprawie do dyrekcji lecznicy złożył Zarząd Powiatu.

Mieczysław Maziarz pochodził z Ulanowa, ale całe swoje dorosłe życie związał z Kolbuszową. W miejscowym szpitalu pracował od 1973 roku. Zaczynał jako stażysta, potem stopniowo awansował aż do funkcji zastępcy dyrektora lecznicy. Jednak największą rozpoznawalność zdobył jako ordynator Oddziału Nefrologii i Dializoterapii (był nim od 1993 r.).
Zmarła pielęgniarka

Popularna „Sztuczna Nerka” choć funkcjonuje w ramach szpitala, to zlokalizowana jest w osobnych budynkach przy ul. Kolejowej. To medyczna perełka Podkarpacia. Spora w tym zasługa ordynatora.

Doktor Maziarz od 1998 r zasiadał w Radzie Powiatu. W latach 2005-7 był senatorem RP. Kilka tygodni temu zaraził się koronawirusem. Zmarł w sobotę (05.12) w swoim domu w Kolbuszowej. Jego pogrzeb odbył się trzy dni później w Kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych.

Cztery dni temu (25.12) odeszła także Krystyna Czachor, długoletnia pielęgniarka Oddziału Nefrologii i Dializoterapii. Miała 59 lat. Pojawiają się  nieoficjalne informacje, że powodem jej śmierci również mogły być powikłania po zakażeniu koronawirusem.

Minuta ciszy

Na wczorajszej (28.12) sesji Rady Powiatu pamięć obojga zmarłych uczczono minutą ciszy. Mieczysław Burek, przewodniczący rady, powiadomił również, że Zarząd Powiatu wystąpił z  wnioskiem do dyrekcji szpitala o nadanie imienia Mieczysława Maziarz Oddziałowi Nefrologii i Dializoterapii.

Oddział będzie nosić imię Mieczysława Maziarza
Radni powiatowi uczcili zmarłych pracowników Oddziału Nefrologii i Dializoterapii, Mieczysława Maziarza i Krystynę Czachor minutą ciszy. Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.
– Niespełna miesiąc temu odszedł od nas Mieczysław Maziarz – człowiek, którego na tej sali znaliśmy wszyscy. Dla nas był przede wszystkim dobrym kolegą, wspaniałym lekarzem oraz doświadczonym samorządowcem. Problemy lokalne były mu bardzo bliskie. Szczególnie zaangażowany był w sprawy Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Był cenionym specjalistą, znanym w całym regionie. Zawsze chętny i gotowy do niesienia pomocy, oddany swoim pacjentom i służący fachową wiedzą. Pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały człowiek, dobry przyjaciel i oddany lekarz.

– Z uwagi na jego szczególne osiągnięcia i zasługi dla powiatu i działalności leczniczej, wybitne dokonania w służbie zdrowia oraz szczególny rodzaj pracy na rzecz pacjenta Zarząd Powiatu wystąpił z wnioskiem do dyrekcji szpitala o nadanie jego imienia Oddziałowi Dializoterapii i Nefrologii – mówił przewodniczący Burek.

Będą inwestycje

Starosta Józef Kardyś zdradził, że w przyszłym roku „Sztuczną Nerkę” czekają inwestycje. – Powiat kolbuszowski w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych otrzyma 2,5 mln zł – oświadczył. – W ramach tej dotacji planujemy między innymi przebudować parking przy Oddziale Nefrologii i Dializoterapii oraz wykonać termomodernizację na budynku oddziału. Szkoda, że doktor Maziarz tego nie doczekał.
Decyzję o uhonorowaniu Mieczysława Maziarza chwalił radny Grzegorz Romaniuk, przyjaciel zmarłego: – Pewnie byłby dziś niesamowicie uradowany z tego, co przygotowano dla niego i dla placówki, którą kierował – zaznaczył.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.