Nowy ambulans dla kolbuszowskich ratowników medycznych [ZDJĘCIA]

Dwaj kolbuszowscy ratownicy medyczni zostali objęci kwarantanną!

Zespół Ratownictwa Medycznego z Kolbuszowej wzbogacił się o nowy ambulans. Renault Master, zakupiony dzięki rządowej dotacji, zastąpi wysłużonego, kilkuletniego już peugeota.

Pojazd wraz z wyposażeniem zakupiony został w ramach rządowego „Programu wymiany ambulansów”. Na jego zakup Szpital Powiatowy w Kolbuszowej otrzymał 400 tys. zł. Jak podkreśla dyrektor szpitala, Zbigniew Strzelczyk wymiana ambulansu z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zespołów ratownictwa medycznego oraz zapewnienia bezawaryjnej ciągłości świadczonych usług.
Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, podczas wizyty w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, zaznaczyła, że zagwarantowanie bezpieczeństwa i szybkiej reakcji zespołu ratownictwa medycznego w wielu przypadkach może uratować ludzkie życie.

Program wymiany ambulansów to inicjatywa realizowana przez resort zdrowia. Jego budżet wyniósł prawie 80 mln zł. Dzięki temu do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju, planowano zakupić 200 nowoczesnych karetek. Na Podkarpaciu  wymienionych ma zostać 12 karetek.
Fot. Starostwo Powiatowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.