Nielegalne wyścigi i drifting na placu przy basenie

Nielegalne wyścigi i drifting na placu przy basenie

Mieszkańcy alarmują, że pomiędzy ul. ks. Jerzego Popiełuszki a budynkami Zespołu Szkół Technicznych urządzane są wyścigi i drifting, czyli jazda autem z kontrolowanym poślizgiem.
Problem ten na ostatniej, przedwakacyjnej sesji Rady Miejskiej poruszył Krzysztof Wójcicki:

– Przy ul. ks. Popiełuszki, wzdłuż basenu i warsztatów szkolnych, powstał parking. Niestety wieczorami służy on wyścigów młodych kierowców. Odbywa się tam też drifting. W związku z tym robi się tam bardzo głośno i niebezpiecznie. Dużym problemem jest to, że pojazdy wypadają z dużą prędkością przez ulicę Jana Pawła II wprost na ulicę Wojska Polskiego. Jeśli nic się nie zmieni, tam kiedyś może dojść do dużej tragedii – przestrzega radny Wójcicki.

Podkreślił, że mieszkańcy interweniowali w tej sprawie już na policji. Dodał, że  funkcjonariusze przyjeżdżają tam zazwyczaj popołudniami, a wieczorami prawie w ogóle. W związku Wójcicki zaapelował, żeby na ten teren zaglądali również strażnicy miejscy.
Burmistrz Jan Zuba obiecał, że wystąpi na piśmie do komendanta policji z prośbą o zwiększenie częstotliwości patroli w tym obszarze. Zapewnił też, że zainteresuje tym tematem też Straży Miejską.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.