Nie żyje wieloletni proboszcz parafii w Domatkowie

Zmarł były wikariusz parafii w Majdanie Królewskim

Zmarł ks. Stanisław Marczewski, wieloletni proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie. O śmierci kapłana poinformowała dziś (05.07) Szkoła Podstawowa w Bukowcu, w której był katechetą.
– Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś, 5 lipca 2021 roku, odszedł od nas do Domu Ojca oddany służbie ludziom ksiądz, katecheta, nauczyciel, wrażliwy człowiek.  Był z nami przez lata sukcesów. Wiernie towarzyszył w troskach i kłopotach. Jego ostatnie lata upływały w chorobie i cierpieniu, które ofiarował Bogu za nas – parafian, swoich kolegów i koleżanki z pracy. Zawsze o chwilach spędzonych w szkole. Kiedy jeszcze zdrowie pozwalało, często odwiedzał naszą placówkę. U niego każdy miał imię i zasługiwał na uścisk oraz chwilę spojrzenia. Będzie nam Go brakować – przekazuje szkoła w Bukowcu.

Ks. Marczewski urodził się w Mielcu, tam ukończył Liceum Ogólnokształcące. Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po otrzymaniu święceń pełnił posługę jako wikariusz w: Zawadzie, Siedliskach Bobowskich i Starym Sączu.

Proboszczem parafii w Domatkowie był w latach 1991-2008. Równocześnie pracował jako katecheta w Szkole Podstawowej w Bukowcu. Po 27. latach posługi przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Mielcu. Zmarł w poniedziałek (05.07.). Miał 74 lata.  Pogrzeb kapłana odbędzie się w czwartek (8.07), o godzinie 12 w kościele p.w. Św. Marka Ewangelisty w Mielcu.
Nie żyje wieloletni proboszcz parafii w Domatkowie
Ks. Stanisław Marczewski (1947-2021).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.