Nie wszyscy wiedzą o nowym planie wywozu śmieci

KOLBUSZOWA. Sprawdź terminy odbioru śmieci

Nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, kiedy przyjadą pracownicy komunalni, by zabrać ich odpady. Okazuje się bowiem, że nowy plan wywozu śmieci na terenie gminy Kolbuszowa nie został odpowiednio rozpowszechniony. Z jakiego powodu?

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych obowiązuje od kwietnia do grudnia tego roku.
Znosi on naprzemienny odbiór odpadów tworzyw sztucznych i butelek PET z nieruchomości jednorodzinnych. Mieszkańcy mogą więc wystawiać wszystkie frakcje odpadów segregowanych.

W jakich terminach i gdzie? O tym można dowiedzieć się na stronie Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miejskiego:

Tyle, że nie każdy mieszkaniec gminy korzysta z Internetu. Jak ma się więc o tym dowiedzieć? Zwraca na niego uwagę radny miejski, Józef Fryc:

– W wielu domach leżą kartki ze starym harmonogramem wywozu śmieci. I ludzie dzwonią, bo jeden termin mówi co innego, a drugi co innego. Stąd moje pytanie, kto i w jaki sposób powiadomił mieszkańców o zmianie planu?

Burmistrz Jan Zuba nie kryje zdziwienia:

– Nie rozumiem skąd to zamieszanie. W marcu odbiór odpadów odbywał się zgodnie z harmonogramem. A od 1 kwietnia wróciliśmy do tego, co było w ubiegłym roku. Oczywiście pojawiła się zbiórka butelek typu PET w tym samym terminie, co pozostałe tworzywa sztuczne. Za dostarczenie harmonogramów odpowiada Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jeszcze dziś odbędę z nim rozmowę – obiecał.
Włodarz wystosował też apel do mieszkańców:

– Jeśli ktoś nie ma nowego harmonogramu, niech się do nas zgłosi, dostarczymy go do domu, można go też odebrać w naszym urzędzie. Jeśli są osoby, które nie wychodzą z domu, to proszę nas powiadomić, gdzie mieszkają, my im ten plan dostarczymy – zapewnił burmistrz Zuba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.