Nie popiera PiS, z Polskiego Ładu dostał najmniej

Wójt Raniżowa ostro o pośle Chmielowcu

W powiecie kolbuszowskim najmniej z programu Polski Ład dostał samorząd, którego włodarz – jako jedyny – nie popiera PiS. A i tak powinien się cieszyć, bo wcześniej z innego rządowego funduszu… nie dostał nic.
Politycy partii rządzącej ogłosili z wielką pompą drugą edycję programu Polski Ład. Trzydzieści miliardów złotych mają trafić do polskich samorządów na różnego rodzaju inwestycje. Pieniądze te zostały rozdysponowane uznaniowo, zdaniem niektórych – po linii politycznej, czyli dla popierających PiS.

Wójt kontra PiS

Przykładem może być gmina Raniżów, której włodarz jako jedyny w powiecie kolbuszowskim oficjalnie nie popiera partii rządzącej. Jest bezpartyjnym, a lokalny PiS jest wobec niego w opozycji.

Mowa o wójcie Władysławie Grądzielu, który półtora roku temu „przejechał się” po decydentach za pominięcie jego gminy, jako jedynej w powiecie, przy podziale środków z tarczy antycovidowej.

Jego zdaniem, nie było żadnej merytorycznej oceny. Najbardziej dostało się od wójta posłowi PiS z Kolbuszowej, Zbigniewowi Chmielowcowi.
– Zostaliśmy negatywnie ocenieni bez żądnego kryterium. To niesprawiedliwe i krzywdzące. Tym bardziej, ze gminy ościenne, które ubiegały się o te same inwestycje, dostały pieniądze. Po „nitce do kłębka” dotarłem do ogniwa, które zawiodło. Okazało się, że jest ono w Kolbuszowej, i jest to ogniwo parlamentarne. Wskazywało ono palcem, które wnioski mają uzyskać środki, a które nie. To bardzo przykre – grzmiał Grądziel.

Tym razem Raniżów łaskawie dostał rządowe pieniądze, ale najmniej spośród wszystkich samorządów powiatu. Otrzymane środki mają  trafić na przebudowę infrastruktury drogowej, kulturalnej i sportowej oraz wodno-kanalizacyjnej.

Polski Ład w powiecie kolbuszowskim:

  • Starostwo Powiatowe – 15,99 mln zł.
  • Cmolas – 11,15 mln zł.
  • Kolbuszowa – 10,9 mln zł.
  • Niwiska – 9,55 mln zł.
  • Dzikowiec – 9,5 mln zł.
  • Majdan Królewski – 8,95 mln zł.
  • Raniżów – 8,7 mln zł.

Nie popiera PiS, z Polskiego Ładu dostał najmniej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.