Na kolbuszowskim Rynku chcą wyrazić swe poparcie dla Jurka Owsiaka

Wybudują kolumnę posła Chmielowca [prima aprilis]
Fot. UM Kolbuszowa
Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, ugodzonego nożem podczas finału tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, była powodem rezygnacji Jurka Owsiaka z kierowania Fundacją WOŚP. – Osobiście składam rezygnację z funkcji prezesa zarządu WOŚP” – poinformował Owsiak, zapewniając przy tym, że nadal będzie pracował w Orkiestrze.

Rezygnacja założyciela WOŚP została przyjęta przez wielu Polaków z niedowierzaniem, dla niektórych był to wręcz szok. Stąd pojawiły inicjatywy nawołujące Jurka Owsiaka do zmiany decyzji. O jednej z takich akcji możemy dowiedzieć się na facebookowym profilu Głos Kolbuszowski. Czytamy tam m.in.:
„W niedzielę (20.01) o godz. 20 wyjdźmy na kolbuszowski Rynek i wyślijmy światełko do nieba! Pokażmy Jurkowi, że jesteśmy z nim! Nikt na świecie nie zrobił dla dzieci tyle, co on. (…). To nie Jurek Owsiak i WOŚP są winny tragicznej śmierci prezydenta Adamowicza. Ludzie, wyjdźmy na ulice i pokażmy, ile nas jest, że jesteśmy razem z nim. Niech to wyjście będzie pokojowe, tylko po to, żeby wyrazić poparcie dla Jurka.”  

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.